Dňa 25. apríla 2007 sa verejný ochranca práv stretol so študentmi druhého ročníka Gymnázia Ladislava Novomeského v Bratislave. Hlavnou témou stretnutia, ktoré sa uskutočnilo v sídle Kancelárie verejného ochrancu práv bola ochrana základných práv a slobôd, postavenie verejného ochrancu práv v právnom poriadku Slovenskej republiky ako aj dodržiavanie práv dieťaťa s poukazom na ustanovenia Dohovoru o právach dieťaťa i na vnútroštátnu právnu úpravu Slovenskej republiky. Šlo o druhé z troch plánovaných stretnutí so študentmi tejto školy.
Beseda verejného ochrancu práv so študentmi Gymnázia Ladislava Novomeského v Bratislave
25. 4. 2007
Ďalšie články
10. jún
Dostupnosť bezplatného ošetrenia zubného kazu v základnom prevedení zostáva problematická
Zobraziť článok
10. jún
Nezistil som protiústavnosť obmedzenia vlastníctva v chránených územiach 4. a 5. stupňa ochrany.…
Zobraziť článok
9. jún
O právach pacientov, poplatkovej fantázii v zdravotníctve a dostupnosti liečby
Zobraziť článok