Už Rimania hovorili, že právo je umenie dobrého a spravodlivého. Právo ako regulatív vie pomáhať slabým, lebo tí silnejší si pomôžu sami. Slabých sa nezastane nikto. Budem stáť na strane slabých a zraniteľných.
25. 1. 2023
Foto: Tomáš Benedikovič

Asi takto by som v skratke vyjadril, ako vnímam svoje pôsobenie v pozícii verejného ochrancu práv.

S Veronikou Prušovou z DenníkaN som sa rozprával nielen o podpore a samotnej voľbe, ktorá sa odohrávala v Národnej rade SR, ale aj o práci, ktorá ma čakala v Kancelárii bezprostredne po nastúpení do funkcie. Rozprávali sme sa o neohlásených návštevách ústavov na výkon väzby a trest odňatia slobody, ktoré som začal spolu s tímom Kancelárie realizovať už v decembri.

Témou rozhovoru bol tiež Pride, spolupráca s poslankyňou NR SR Katarínou Hatrákovou, ale aj to, prečo sa verejný ochranca práv nemá podieľať na politickom diskurze. Veronike Prušovej som vysvetlil, ako chcem do ombudsmanskej pozície preniesť svoje skúsenosti z dôb, keď sme na ministerstve spravodlivosti s vtedajším riaditeľom sekcie legislatívy a dnešným ústavným sudcom Petrom Strakom, pomáhali ľuďom zdevastovaným agresívnymi praktikami nebankoviek, ktoré nezákonne deložovali ľudí na ulicu, pre „drobné“ pôžičky.

Celý článok si môžete prečítať tu >>> https://bit.ly/3H9Ykyu

Ďalšie články
Všetky články